Skocz do zawartości

Początek na forex


kapit

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forum działa na systemie forex? Powiedzmy, że jestem teoretykiem z mocno przeciętną wiedzą. Chcę w końcu spróbować podziałać, chociaż na kontach demo początkowo, tylko - kiedy w Waszym przypadku był ten moment że zaczęliście i czy ten początek jest faktycznie darmowy? Bardzo często inwestuję sobie na sucho, tutaj z reguły wychodzę dobrze - obserwuję rynek, ale domyślam się, że kiedy trzeba szybko podejmować decyzje to pewnie różnie to wychodzi?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • kapit

    8

  • Gienek33

    4

  • bartek2606

    2

  • Kamil_Alior

    2

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

Handluje na Forex od 1 roku, od 3 miesięcy na koncie realnym.

Jeśli chcesz zacząć handlować na demo to jak najbardziej jest to darmowe i niezobowiązujące. Dostajesz po prostu wirtualną walutę i grasz zgodnie z normalnymi zasadami rynkowymi.

Niestety przejście z demo na real z reguły jest trudne. Pomimo, że na demo robiłem bardzo dobre wyniki, to na realu już gorzej. Niestety dochodzą emocje i nie podejmuje się decyzji w taki sam sposób jak na demo.

Inwestycje na sucho mogą być jeszcze bardziej mylące. Pamiętaj, że na forex masz dźwignie, z reguł 1:100, więc nieco większy ruch ceny w przeciwną stronę może Ci wyzerować konto, pomimo że ostatecznie kurs pójdzie już w twoją stronę. Jednak najlepiej jeśli sprawdzisz to właśnie na demo. Do nauki platformy i zasad działania rynku jest to najlepsza opcja. Jeśli będziesz wybierał brokera warto zajrzeć np. na ForexRev.pl i poczytać opinie. Ja polecam brokerów z polski przy grze realnej z racji na fakt, że dostajemy gotowy PIT-8c na koniec roku i nie musimy sami liczyć kosztów i przychodów.

Odnośnik do komentarza

zeusik - a mnie akurat ten argument śmieszy. Widziałem go w wielu miejscach. Nie wiem jakie są statystyki, ale analogicznie 90 proc. ludzi nigdy sobie nie poradzi na własnym biznesie, w sensie nie poprowadzą firmy i nie ma w tym niczego zaskakującego.

 

fruxeo - a co ma ten broker na lepszych warunkach, w stosunku do innych? Trochę siedziałem na forach. Ludzie piszą, że obowiązkiem, tym bardziej na początek jest obligatoryjny stop loss. Wielu pisało, że mają w swoim systemie opcję anulowania operacji w pewnym czasie. U nich też tak jest?

Odnośnik do komentarza

Nie ma nigdy idealnego momentu. Może ci się wiecznie wydawać, że jeszcze masz zbyt małą wiedzę, że czegoś ci tam brakuje. Po prostu w pewnym momencie powiedziałem sobie że trzeba zacząć i dalej już poleciało. Spróbujcie na systemie EasyMarkets. Pewnie nic to nie mówi, ale to jedna z większych i poważniejszych firm w tym temacie. I być może dlatego udostępniają za darmo to, czego nie mają inny. Jeśli zagłębisz się w temat to zrozumiesz jak duże znaczenie ma dla ciebie obligatoryjny stop loss, czy gwarancja nie zejścia poniżej wpłaconego depozytu. To są właśnie jedne z wielu parametrów, jakie mają znaczenie.

Odnośnik do komentarza

O firmie coś słyszałem na pewno, ale konta na ich systemie nigdy nie miałem. Napiszesz coś więcej? Jak rozumiem ty działasz na ich systemie, tak? Jak długo? Możesz dokładniej opisać te kwestie, które powodują, że ich system wypada lepiej? Po Twoim komentarzu rozumiem, że u nich po prostu można mocno ograniczyć ryzyko utraty środków tak? Inni nie mają tych narzędzi?

Odnośnik do komentarza

Mam 6 lat doświadczenia.

Na początek polecam mikroloty czyli mówiąc w skrócie odpal sobie konto u brokera który da Ci 100 PLN realne na trading i się baw grosikami - lepsze to niż demo.

W ogólnym rozrachunku jestem na plusie.

 

Z każdym rokiem tradingu człowiek uświadamia sobie jak mało wiedział rok wcześniej.

Są pewne zasady których trzeba się trzymać aby forex był formą inwestowania a nie hazardu.

Jeśli nie będziesz się trzymać tych zasad , pieniądze przerżniesz szybciej niż w kasynie:)

Jak chcesz pogadać o fx zapraszam na pw. Mogę się wymienić doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza

Śmiało pisz tutaj. A gdybyś miał wymienić jakieś konkretne opcje/funkcje które według Ciebie okazały się kluczowe, to co by to było? Narzędzia, funkcje? Masz w swoim systemie anulowanie operacji? Jak ze stop loss? Stały spread? Ewentualnie wymień mi proszę co dokładnie miałeś w systemie swojego brokera. W sieci różne ciekawostki można wyczytać - niestety, ale mało kiedy są one zbieżne....

Odnośnik do komentarza

Na starcie największe znaczenie powinny mieć dla ciebie kwestie związane z bezpieczeństwem. Przede wszystkim mam na myśli obligatoryjny stop loss, znaczenie ma ochrona przed ujemnym saldem, bardzo przydatna jest możliwość anulowania operacji. Poznasz te narzędzia, przetestujesz dokładnie systemie na wersji demo, to coś z tego wyjdzie. Ale z inwestowania na sucho wielkich wniosków się nie spodziewaj.

Odnośnik do komentarza

Ale to co opisujesz mają wszyscy brokerzy, czy wybrani? Ogólnie istnieją jakieś przepisy regulujące jakie możliwości powinien zapewniać broker? Na jakich zasadach powinny być prowadzone transakcje? I czy poza tym, co wymieniłeś, są jeszcze jakieś inne kluczowe elementy, które mają znaczenie na forex? Tzn. konkretne narzędzia?

Odnośnik do komentarza

O narzucaniu nic nie wiem. Wiadomo, że są regulacje dotyczące forexa, ale pierwsze słyszę, żeby ktoś miał narzucać funkcjonalności systemu. To już bardziej wymusza konkurencja i aktualna sytuacja rynkowa. Oczywiście, że w każdym systemie masz inne możliwości. Np. dealCancellation raczej ma tylko EasyMarkets, podobnie obligatoryjny stop loss, a przynajmniej nie kojarzę tego w innych systemach. Tak jak było powiedziane - to są kwestie, które mają wpływ na bezpieczeństo twoich inwestycji i właśnie na nie powinniście zwracać uwagę. Ważny jest też stały spread i ogólnie ochrona przed ujemnym wynikiem salda.

Odnośnik do komentarza

Już mam konto - przynajmniej tych opcji nie znalazłem w innych systemach, a trochę na weekendzie przy tym posiedziałem. Tak mi się wydaje, że ten cały system jest zorganizowany zmyślnie, bo bez doświadczenia łatwo znajduję wszystko co mnie interesuje. Faktycznie część pojęć wymaga sprawdzenia o co chodzi, są mocno niejasne, ale daję radę. Powiedz mi jeszcze jedno - bo w kilku miejscach o tym piszą. Czy faktycznie u brokerów jest problem z poślizgiem ceny? W sensie - inna cena niż w momencie kliknięcia?

Odnośnik do komentarza

Tak - jak wczytasz się w wypowiedzi ludzi na temat poszczególnych systemów to znajdziesz takie info, że u niektórych różnica może wynosić nawet kilkanaście sekund. Jak łatwo się domyśleć możesz wtedy zawrzeć transakcję na gorszych warunkach. Niby to tylko sekundy, a jednak na forexie mogą one mieć ogromne znaczenie, tym bardziej kiedy mówimy o bardzo dużych inwestycjach. Ale o tym przekonasz się z czasem. W EasyMarkets nie masz poślizgów. Informacje o tym masz nawet w opisie systemu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy lepiej - zabrałem się za forexa i na razie tutaj zamierzam się rozwijać. Sporo już wiem, obserwuję, demo EasyMarkets, trochę inwestowania na sucho. Wkrótce zaczynam działać na małych kwotach, wpłacam depozyt. Nie sądzę, żebym mógł się prędko zniechęcić, no chyba że kompletnie nic mi nie będzie wchodziło. Zakładam, że plam mam dobry.

Odnośnik do komentarza

Nie sugeruj się tym, że na demo masz jakieś mega wyniki, z prawdziwymi pieniędzmi jest zupełnie inaczej.

 

Przyjmij takie założenie, że cokolwiek realnego wpłacisz to uważaj te pieniądze za stracone (powiedzmy wydane na naukę). Wtedy będzie mniejszy stres, że jednak coś musisz...

 

Oczywiście pochwal się jak Ci poszło.

Odnośnik do komentarza

Demo jest tylko i wyłącznie dobre dla poznania platformy.

Jeśli naprawdę chcesz się nauczyć tradować, lepiej to zrobić na bardzo małym kapitale tak, żeby strata nie zabolała.

Teoria teorią i strategia strategią ale podstawą są emocje - jak trzymasz je na wodzy i masz dyscypline to powinieneś osiągać wyniki.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze kroki łatwe nie były, wyniki średnie, ale właśnie inwestowałem małe kwoty i dzięki temu nie było wielkich strat. Ale to była tak naprawdę okazja do dokładniejszego poznania systemu i jego narzędzie. Teraz wiem, że wielu elementów systemu nie rozumiałem w momencie, kiedy zaczynałem inwestować. Co ciekawe - w EasyMarkets mam stałe spready i kilka innych tematów. A wiecie, że u niektórych brokerów te spready robią się zmienne np. przy okazji ważnych wydarzeń politycznych? Ja nie miałem o tym pojęcia - w moim systemie spready były stałe, a stop loss dalej gwarantowany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...