Skocz do zawartości

330 000 do konsolidacji


Rekomendowane odpowiedzi

Albo ja jestem nienormalny, albo banki. Ale coś mnie nie chcą obsłużyć. :smile-new:

Może ktoś doradzi gdzie powinienem się udać?

Millenium odpada, masakrycznie drogi.

 

1.Waluta kredytu -PLN

2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300 lub 360

3.Wysokość kredytu - do konsolidacji jest 280 000 pożyczka hipoteczna + 50 000 pożyczka gotówkowa

4.Wkład własny- e tam

5.Wartość nieruchomości - 474 000 PLN

6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny

7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie / spółdzielnia

8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 58m2

9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Warszawa

10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - gra i buczy

11.Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 4

12.Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców - 37/36

13.Aktualne obciążenia kredytowe (limity, karty kredytowe,chwilówki, wysokość rat) - te do konsolidacji

14.Historia w BIK - wzorowy obywatel

15.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 3 miesięcy - 20 000

16.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 6 miesięcy - 20 000

17.Umowa zlecenie / o dzieło:Średni wpływ na rachunek na rodzinę z 6 miesięcy - 0

18.Umowa zlecenie / o dzieło:Średni wpływ na rachunek na rodzinę z 12 miesięcy - 0

19.Działalność gospodarcza** - nie

20.Okres trwania obecnego dochodu w tył*** - ponad rok

21.Okres trwania obecnego dochodu w przód*** - a tutaj nawet nie wiem o co chodzi

22.Wykonywany zawód - "z zawodu jestem dyrektorem" :smile-new:

23.Bank w którym posiadane jest konto - Citi (główne) + mBank, Idea, Paribas, ING

24.Wpływ z wynagrodzenia na konto (tak / nie) - tak

25.Inne istotne informacje - LTV = 70%,

 

banki odmawiają bo do konsolidacji są dwie pożyczki, w tym jedna to pożyczka hipoteczna (a nie kredyt). Nie rozumiem czemu, tłumaczą, że nie mają takiego instrumentu w ofercie, ale wiecie jak to jest jak się gada z konsultantem na infolinii. Paranoja jakaś. :)

Odmówili w DB, Raiffeisen. mBank i Millenium mega drogie.

 

ktoś ma jakiś pomysł?

pozdr

tt

Odnośnik do komentarza

z czego wynikały odmowy? masz jakieś dokładniejsze info?

kiedy były zaciągane poszczególne zobowiązania?

21 - ??

 

tylko 1 osoba w gospodarstwie pracuje?

U Ciebie o umowa o pracę czy coś innego?

Odnośnik do komentarza

Mr Tomek,

Raiffeisen odmówił poniewaz moje duże zobowiązanie to pożyczka hipoteczna a nie kredyt.

DB poinformował mnie na infolinii, że "nie mają takiego produktu". Jak poprosiłem o doprecyzowanie co ma na myśli, powtórzył więc nie dopytywałem dalej żeby się nie rozpłakał bo miałem wrażenie że o instrumentach finansowych wie mniej ode mnie. A to rzadko się zdarza. Był za to bardzo miły i aby nie wprowadzić mnie w błąd musiał się intensywnie konsultować. :)

 

Duże zobowiązanie zaciągnięte w 2013. Małe w 2017.

 

21- jeżeli tu chodzi o długość zatrudnienia to umowa o pracę na czas nieokreślony.

 

Żona nie pracuje. Skończył się jej wychowawczy, w międzyczasie zmieniliśmy miejsce zamieszkania, więc nie wróciła do poprzedniego pracodawcy.

Pozdrawiam

tt

Odnośnik do komentarza

na tych bankach świat się nie kończy :)

Proponuję zatem:

 

Nazwa banku: PKO BP

Całkowita kwota kredytu: 330 000

Liczba rat do spłaty: 300

Oprocentowanie zmienne: 4,69% - składające się ze stopy procentowej WIBOR 3M 1,70% i marży 2,99%. Kredyt oprocentowany zmienną stopą procentową jest obarczony ryzykiem wzrostu oprocentowania. W konsekwencji tego może wzrosnąć rata oraz całkowity koszt kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: RRSO - 5,19%

Rata: 1 870

Wcześniejsza spłata: bezpłatna w całym okresie kredytowania

Całkowita kwota do zapłaty: 577 804

w tym:

Prowizja: 6 600 (2%) - można skredytować ale wtedy marża wzrośnie o 0,03pp

Odsetki: 231 005

Kapitał: 330 000

Wycena nieruchomości: 400 za mieszkanie

Ubezpieczenie na życie: niewymagane

Ubezpieczenie nieruchomości: 9 480,00/cały okres kredytowania; 379,2/rok 0,08% SU/rok

Ubezpieczenie niskiego wkładu: Brak

Ubezpieczenie pomostowe - Podwyżka marży o 0,9 p.p do czasu wpisu w hipotece. Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie.

Produkty dodatkowe - Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie. konto do obsługi kredytu - dla wygody, bo nie jest wymagane

 

Kredyt hipoteczny będzie wymagał zabezpieczenia na hipotece nieruchomości. Koszt wpisu (200 PLN), wykreślenia wpisu (100 PLN) i podatku PCC3 (19 PLN) wynosi 319 PLN

 

Wszystkie wyliczenia mają charakter orientacyjny. Nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

Oczywiście warto zabezpieczyć transakcję 1 lub 2 ofertami

 

W razie zainteresowania ofertą zapraszam do współpracy - bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu

 

ZASADY WSPÓŁPRACY Z EKSPERTAMI

http://www.forum-kredytowe.pl/f125/zasady-wspolpracy-z-doradcami-z-forum-95178.html

 

Odległość nie ma znaczenia do dalszej współpracy

Chętnie zajmę się procesowaniem wniosku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...