Skocz do zawartości

Kredyt hipoteczny 300KPLN


qrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do zakupu nowego mieszkania i gorąca prośba o pomoc w kierunku jakiego banku powędrować. Poniżej przestawiam komplet wszystkich wymaganych informacji. Z góry dziękuję za pomoc! :-)

 

1.Waluta kredytu - PLN

2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25 lat

3.Wysokość kredytu - 300 000 zł

4.Wkład własny - 240 000 zł

5.Wartość nieruchomości - 540 000 zł

6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny, kwota w gotówce na wykończenie 60 000 zł (nie wchodzi we wkład własny)

7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie

8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 63 m2

9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Warszawa

10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - stan zaawansowania prac ponad 60%, oddanie 05.2019

11.Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 1

12.Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców - 39

13.Aktualne obciążenia kredytowe (limity, karty kredytowe,chwilówki, wysokość rat) - brak aktywnego kredytu, wyłącznie karta kredytowa z limitem 12 000 zł

14.Historia w BIK - mam nadzieje, że pozytywna - poprzedni kredyt hipoteczny spłacony przed czasem

15.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 3 miesięcy - 8 300 zł

16.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 6 miesięcy - 8 300 zł

17.Umowa zlecenie / o dzieło:Średni wpływ na rachunek na rodzinę z 6 miesięcy - n/d

18.Umowa zlecenie / o dzieło:Średni wpływ na rachunek na rodzinę z 12 miesięcy - n/d

19.Działalność gospodarcza** - n/d

20.Okres trwania obecnego dochodu w tył*** - ponad 8 lat

21.Okres trwania obecnego dochodu w przód*** - czas nieokreślony

22.Wykonywany zawód - informatyk

23.Bank w którym posiadane jest konto - Millennium

24.Wpływ z wynagrodzenia na konto (tak / nie) - tak

25.Inne istotne informacje - alimenty 1300 zł

 

 

Pozdrawiam,

Kondrad

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • qrek

    36

  • PlanFinance

    22

  • Mr Tomek

    7

  • prezesik24

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Wolałbym nie podnosić wkładu własnego ale jeśli ma to znacząco wpłynąć na wynik to jest taka możliwość.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Chyba jest lekkie opóźnienie :)

 

Nie, to moje gapiostwo. Z automatu wpisałem datę odbioru na bieżący 2018 zamiast 2019 :)

Odnośnik do komentarza

Nazwa banku: Bank Pocztowy

Całkowita kwota kredytu: 300 000 PLN

Liczba rat do spłaty: 300/25 lat

Oprocentowanie zmienne: 3,39% - składające się ze stopy procentowej WIBOR 3M 1,70% i marży 1,69%. Kredyt oprocentowany zmienną stopą procentową jest obarczony ryzykiem wzrostu oprocentowania. W konsekwencji tego może wzrosnąć rata oraz całkowity koszt kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: RRSO - 3,80%

Rata: 1 487 PLN

Wcześniejsza spłata: 0%

Całkowita kwota do zapłaty: 460 548 PLN w tym:

Prowizja: 1% od wartości kredytu 3 000 PLN

Odsetki: 144 729 PLN

Kapitał: 300 000 PLN PLN

Wycena nieruchomości: operat własny 500 PLN

Ubezpieczenie na życie: brak wymogu

Ubezpieczenie nieruchomości: 12 000 PLN za cały okres kredytowania. Koszt 0,08%/rok od wartości nieruchomości 480 PLN/rok.

Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak kosztu

Ubezpieczenie pomostowe – Podwyżka marży 1,2 p.p. do czasu wpisu w hipotece. Brak możliwości oceny sumy kosztu na tym etapie.

Produkty dodatkowe – Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie

 

Brak produktów dodatkowych.

 

Kredyt hipoteczny będzie wymagał zabezpieczenia na hipotece nieruchomości. Koszt wpisu (200 PLN), wykreślenia wpisu (100 PLN) i podatku PCC3 (19 PLN) wynosi 319 PLN

 

Wszystkie wyliczenia mają charakter orientacyjny. Nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

Należy zabezpieczyć się dodatkowymi dwoma ofertami.

 

W przypadku zainteresowania zapraszam do współpracy. Jestem z Warszawy.

 

Zasady współpracy z ekspertem z forum.

Odnośnik do komentarza

Myślałem dokałdnie o tym samym co Michał, z tym że Michał przyjął wartość nieruchomości po wykończeniu czyli 600 TPLN, ja tego nie zrobiłem stąd pytałem o dodatkowy wkład własny, a tym wkładem będzie kwota na wykończenie. Dlatego też to będzie oferta najlepsza.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie do końca rozumiem tok myślenia.

Kwota jaką dysponuję w gotówce to łącznie 300TPLN. Na wkład własny planowałem przeznaczyć 240TPLN, a pozostałe 60TPLN na wykończenie.

Jak rozumiem, rozważamy sytuację w której uzyskamy LTV w okolicach 50% tj. podniosę o wspomniane 30TPLN wkład własny do 270TPLN, a kwota kredytu wówczas spadnie do 270TPLN?

Odnośnik do komentarza

540k PLN - wartość transakcyjna

60k PLN - wartość wykończenia

600k PLN - docelowa wartość nieruchomości

 

Cały wkład własny dajesz na zakup, 60k PLN bierzesz na wykończenie od banku. Nie zmienia się wartość kredytu tylko jego struktura. Dzięki takiemu zabiegowi podnosisz wartość nieruchomości do 600k PLN i obniżasz LTV do 50%. Masz dostęp do lepszych cenowo ofert. Jeden z podstawowych trików w hipotece.

Odnośnik do komentarza

Witam.

weryfikowałem w kilku bankach podane rozwiązanie i generalnie uzysk jest niewielki w stosunku do dodatkowych wymagań rozliczenia prac wykończeniowych.

Zmieniam zatem podejście i wkład własny podnoszę do 260 tyś. złotych, a kredyt wówczas spadnie do 280 tyś. złotych.

 

Pojawiło się nowe/inne "ciekawe" zagadnienie/utrudnienie. Wg domyślnego harmonogramu wpłat od dewelopera wynika, że transze do końca roku będą pokrywane z moich środków. Zaś pierwsza transza z banku miałaby wyjść dopiero z początkiem nowego roku. W tym miejscu kilka banków uprzedziło mnie lojalnie, że będzie problem z ważnością decyzji kredytowej i umowy kredytowej. Jak rozwiązać ten problem?

 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Wymaweryfikowałem w kilku bankach podane rozwiązanie i generalnie uzysk jest niewielki w stosunku do dodatkowych wymagań rozliczenia prac wykończeniowych.

Zmieniam zatem podejście i wkład własny podnoszę do 260 tyś. złotych, a kredyt wówczas spadnie do 280 tyś. złotych.

 

Zysk to kilka tysięcy. Wymagań nie ma żadnych. Trudno nazwać wymaganiem wypełnienie prostego formularza, wypłatę transzy i wpuszczenie osoby na inspekcję. Zajmie to dużo krócej niż czas, który trzeba poświęcić na zarobienie oszczędności.

Pojawiło się nowe/inne "ciekawe" zagadnienie/utrudnienie. Wg domyślnego harmonogramu wpłat od dewelopera wynika, że transze do końca roku będą pokrywane z moich środków. Zaś pierwsza transza z banku miałaby wyjść dopiero z początkiem nowego roku. W tym miejscu kilka banków uprzedziło mnie lojalnie, że będzie problem z ważnością decyzji kredytowej i umowy kredytowej. Jak rozwiązać ten problem?

 

To zależy od banku. Dla kilku banków jest to zasięg do zrealizowania. W części banków można skorzystać z finansowania naprzemiennego.

Odnośnik do komentarza

DB jest brane pod uwagę z tego względu, że dali rozsądną ofertę. Jak rozumiem możliwość naprzemiennego uruchamiania kredytu na odstępstwie należy do indywidualnej oceny/decyzji w banku? Zapytam zatem jak do tego podejdą.

Odnośnik do komentarza

Byłem w ING, moim zdaniem warunki gorsze niż w DB - liczę w totalu całkowity koszt kredytu.

W ING fakt - mają świetną ofertę na ubezpieczenie pomostowe, w pozostałych częściach nic nadzwyczajnego.

 

Odnośnie banku pocztowego mam pytanie o ubezpieczenie nieruchomości - czy dopuszczone jest wykupienie polisy na rynku zewnętrznym z cesją na rzecz banku?

Mam wrażenie, że 40 zł miesięcznie to nie mało. Koszt tego typu polisy to ok. 300 zł za 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Byłem w ING, moim zdaniem warunki gorsze niż w DB - liczę w totalu całkowity koszt kredytu.

W ING fakt - mają świetną ofertę na ubezpieczenie pomostowe, w pozostałych częściach nic nadzwyczajnego.

 

Słabo sprawdzasz warunki ofert.

 

 

Przewagi ING nad DB:

 

Tańszy koszt ubezpieczenia na życie

Brak kosztów wejścia

Lepsze warunki wcześniejszej spłaty

Mniejsze wymagania w stosunku do produktów dodatkowych

Szybszy proces kredytowy

Możliwość finansowania naprzemiennego

Zdecydowanie tańsze ubezpieczenie pomostowe

Odnośnik do komentarza

Może tak być, nie jestem specem w tej branży :) Ale jakbym nie liczył ING wychodzi drożej.

 

ING - prowizja 1.69% kredytu, polisa na życie 18KPLN na 36m, pomostowe 0.5%

DB - prowizja 0%, polisa na życie 7KPLN na 36m, pomostowe 1.2%

Odnośnik do komentarza
Może tak być, nie jestem specem w tej branży :) Ale jakbym nie liczył ING wychodzi drożej.

 

ING - prowizja 1.69% kredytu, polisa na życie 18KPLN na 36m, pomostowe 0.5%

DB - prowizja 0%, polisa na życie 7KPLN na 36m, pomostowe 1.2%

 

To oczywiste że nie jesteś specem. Dlatego też się dziwię że dostałeś świetną ofertę, a jednak wolisz korzystać z gorszej. Do tego popełniasz wiele błędów w analizie ofert.

 

Oferta z prowizją w ING jest nieopłacalna. Pomostówka kosztuje 0,05%. Nie ma opcji żeby ubezpieczenie w ING wyszło 18k PLN za 36mc. Stawka ubezpieczenie w ING to 0,035% od salda zadłużenia.

 

300 000 X 0,035% X 36 = 3 780 PLN

 

Kredyt jest wypłacany w transzach. Ubezpieczenie płaci się od kwoty wypłaconej. Sumarycznie koszt ubezpieczenia w ING wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

to ja Was pogodzę :) - aczkolwiek muszę się zgodzić z Michałem, że ING jest lepsze. Koszt ubezpieczenia który podajesz jest wyliczony w całym okresie kredytowania, a umowa daje Ci możliwość rezygnacji z tego produktu po trzech latach.

 

BZ WBK - brak prowizji, możliwość naprzemiennego finansowania, brak ubezpieczeń dodatkowych, w miarę sprawny proces - a na pewno o niebo lepszy niż w DB i nieco sprawniejszy niż ING. Nie dziękujcie :)

 

Bank kredytujący: Bank Zachodni WBK SA

Całkowita kwota kredytu - 300 000 PLN

Liczba rat do spłaty - 300/25 lat

Oprocentowanie zmienne - 3,49% - składające się ze stopy procentowej WIBOR 3M 1,7% i marży 1,79%. Kredyt oprocentowany zmienną stopą procentową jest obarczony ryzykiem wzrostu oprocentowania. W konsekwencji tego może wzrosnąć rata oraz całkowity koszt kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - RRSO - 3,76%

Rata - 1 503 PLN

Wcześniejsza spłata - 1% przez pierwsze 3 lata spłaty. Istnieje możliwość jednorazowej bezprowizyjnej nadpłaty, jeżeli kwota nie przekracza 50% kwoty udzielonego kredytu.

Całkowita kwota do zapłaty - w tym: 460 938 PLN

Prowizja - 0%

Odsetki - 149 519 PLN

Kapitał - 300 000 PLN

Wycena nieruchomości - 300 PLN lub własny operat

Ubezpieczenie na życie – brak

Ubezpieczenie nieruchomości – 10 800 PLN za cały okres kredytowania. Koszt 0,08%/rok od wartości nieruchomości 432 PLN/rok. Bank oferuje droższe ubezpieczenie w porównaniu do ofert rynkowych. Przyjęto szacowany koszt do wykupu na rynku.

Ubezpieczenie niskiego wkładu - Brak

Ubezpieczenie pomostowe - Podwyżka marży 1 p.p do czasu wpisu w hipotece. Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie.

Produkty dodatkowe - Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie.

Wpis hipoteki, wykreślenie hipoteki, podatek PCC3-319 PLN

Wymagane produkty dodatkowe w powyższej ofercie to:

- konto z wpływem wynagrodzenia nie niższym niż 2.000 zł. Wymagane przez min. 7 lat.

Kredyt hipoteczny będzie wymagał zabezpieczenia na hipotece nieruchomości. Koszt wpisu(200 PLN), wykreślenia wpisu(100 PLN) i podatku PCC3(19 PLN) wynosi 319 PLN

 

Wszystkie wyliczenia mają charakter orientacyjny. Nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Odnośnik do komentarza

Macie rację, pospieszyłem się przyjmując 18KPLN dla ubezpieczenia w ING. Istotnie to kwota za cały okres kredytowania, a nie za minimalny wymagany okres 36m.

 

BZWBK też już odwiedziłem i dostałem b.podobną ofertą do przedstawionej WMichal. Ubezpieczenie nieruchomości faktycznie odstaje od cen rynkowych.

Zastanawiam się też nad wymaganym PITem za ubiegły rok. Wycieczka do US w czasie wakacji nie wróży szybkiego terminu. Ciekawe czy bank akceptuje rozliczenie elektroniczne z e-deklaracji z potwierdzeniem UPO?

 

PS: wskazując dane wejściowe do wniosku podałem jedną osobę w gospodarstwie domowym z tego względu, że mieszkanie kupuję samodzielnie.

Pytanie co w przypadku związków nieformalnych? Czy powinno wskazywać się swoją partnerkę?

Odnośnik do komentarza

 

Oferta z prowizją w ING jest nieopłacalna.

Jestem w identycznej sytuacji. właśnie porównuje dwie oferty w ING z prowizją i bez.

WG moich wyliczeń z prowizją jest taniej...

 

Łatwy start:

marza 1,85

odsetki 157 302,37

ubezpieczenie 3 780

suma = 161 082,37

 

lekka rata

marza 1,69

odsetki 149 534,89

ubezpieczenie 3780

prowizja 5070

suma = 158 384,89

 

a wiec róznica 2 697,48

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...